fbpx

אל תוך הגוף השלם

קורס התמקדות

התמקדות, פרקטיקה ופילוסופיה המבוססת על מחקר אקדמי, נולדה בשנות ה- 60' באוניברסיטת שיקגו,
על ידי פרופ' יוג'ין ג'נדלין שניסה להבין מה גורם לטיפול פסיכותרפי לעבוד.
תוך כדי הניסוי הם ראו שתוך שניים שלושה מפגשים הם יכולים לחזות האם טיפול של שנים הולך להצליח או לא. בעקבות מה שהם ראו, ג'נדלין פיתח את שיטת ההתמקדות בשביל לאפשר לאנשים ללמוד את הכלי הזה, ולקדם את הטיפולים שלהם וגם את החיים שלהם.

מטרת ההתמקדות היא לאפשר לאנשים מכל תחום ליצור תנועת חיים זורמת, הנושאת אותנו "קדימה" באופן לא מאומץ ואותנטי. (אל המטרות, הרצונות והשאיפות שלנו)

איתה מגיעה גם היכולת להכיל רגשות במקום לטבוע או להדחיק, לקדם תהליך אישי או של מטופל בקליניקה, "להתחבר" לשדה הידע בשביל להבין את התמונה הגדולה ועוד.

ההתמקדות משתלבת כיום בתחומים מגוונים, מטיפול נפשי, דרך עבודה קהילתית, קידום יצירתיות ועוד.

מהי התמקדות?

התמקדות היא שיטה רבת עוצמה לטיפול ושינוי עצמי. היא עלתה מתוך מחקר שנערך ע"י פרופ' ג'נדלין שבו זיהו את המרכיב הפעיל בטיפולים פסיכולוגיים של מטופלים "מצליחים". בעיותינו קיימות ברובד העמוק של גופנו וברובד זה, שאינו מוכר לרוב האנשים, הן גם ניתנות לשינוי.

התמקדות היא תהליך פנימי טבעי שמאפשר גישה ישירה לידיעה גופנית. היא מיומנות שניתן לפתח באמצעות אימון. התמקדות מורכבת משש תנועות פנימיות פשוטות ליישום המובילות להרפיית מתח עמוקה, וכתוצאה מכך עולה תובנה המצביעה על הדרך לשינוי ולריפוי.

התמקדות מסייעת לטיפול עצמי בבעיות קלות ומורכבות כאחד. היא משפרת את הפעילות החיסונית של הגוף. מורידה רמות של דיכאון וחרדה ומחזקת את הקשר לגוף. עוזרת להתמודד עם פחדים וכעס. יעילה בשיחרור מצבי לחץ, בהגדרת בעיות ובקבלת החלטות. היא תומכת בהעצמה אישית ובמודעות עצמית. משפרת תקשורת אישית ובין אישית ומפתחת את האינטואיציה והיצירתיות בחיי היומיום.

על הקורס

קורס התמקדות בסיס שמשלב גם מדיטציה, נשימה ותנועה, גוף ונפש, בשביל ליצור ריפוי וללמד כלים פרקטיים לניהול רגשות והקשבה עמוקה לקול ותנועה הפנימית.10 מפגשים בהם נצלול עמוק פנימה לתוך הגוף שלנו, נכיר את הצורה שמיוחדת שבה הגוף שלנו מדבר איתנו ונלמד להקשיב לו.
נלמד להיות בנוכחות איתם ועם רגשות. (לעומת להדחיק אותו או לטבוע בו).להקשיב להם עמוקות, ומתוך הקשבה זו קוראת תנועת החיים הפנימית.

עליי

פסיכותרפיסטית גוף-נפש, מוסמכת בריברסינג נשימה מעגלית אינטגרטיבית, הילד הפנימי, התמקדות וטיפול בטראומה (SE) ותרפיות אנרגטיות.
התשוקה שלי היא ללוות אנשים בחיבור לטבע ולנשימה הטבעיים שלהם.
תלמידה של החיים, של מורים ומאסטרים מובחרים מהארץ ומחול, מתרגלת יוגה ומדיטציה ב15 השנה האחרונות, מנחה סדנאות נשימה (ריברסינג), תרפיה ומדיטציה ב8 שנים האחרונות ובעלת קליניקה לטיפולים אישיים.
אמא לכרמל ומעיין, אישה לעידו, הייטקיסטית מצליחה לשעבר שהחליטה לחבר את המזרח והמערב, הפסיכולוגיה והאנרגטיקה, המדיטציה והשיטות המערביות לטיפול, ובעיקר אוהבת את החיים ומאמינה שבכל אחד מאיתנו יש את המקום הפשוט הזה המלא חיים ,אהבה ושמחה ושדי פשוט לגלות אותו מתחת לכל השכבות.

"התמקדות: מכשיר לזמנים משתנים.
מתאימה מאין כמוה לתקופתנו הרוגשת, שבה צורות כה רבות מתמוטטות ותפקידים ישנים עוברים מן העולם. רובנו נדרשים להמציא, לגלות וליצור את הצעדים הבאים של חיינו, ללא מפה או מסורת מתאימה אנו מנסים להבין את עצמנו ואת מערכות היחסים שלנו, דרכים לשמור על הרגשתנו הטובה, ותרים אחרי משמעות בעבודה ואחר מרכז כובד חדש בתוכנו פנימה"

~ ג'נדלין, אבי ההתמקדות​

מה הסדנה יכולה לתת לי?

  • ידע מעשי: יכולת להתמקד על בסיס קבוע, לזהות תחושות עומק ולעבוד איתן
  • חיבור חוויתי: לגוף, לרגש ולנפש, יכולת לבלות עם כל הקולות בתוכי
  • שיחרור: מתח פיסי ונפשי שיושב עליי ומונע ממני לחיות במלואי
  • כלים מדיטטיביים: של נשימה לתחושת מלאות ונוכחות בחיים
  • פרטנר-שיפ התמקדותי : יכולת למקד ולהתמקד בזוג בשביל תמיכה מעמיקה בחיים
  • העצמת רמת האנרגיה, חיבור לויטליות, תשוקה לחיים, חיוניות ועוצמה
  • כלים שימושיים לחיים ~ התמודדות ומציאת פתרונות לעומסים רגשיים, לחצי יומיום, ומערכות יחסים קרובות.

פרטים ומחירים

הסדנה תתרחש בימי שלישי בין השעות 10:00-14:00
10 מפגשי עומק, כלים של התמקדות בסיס, לימוד חוויתי, מדיטציה ועוד.
בתאריכים –
,24, 31 ינואר | 7, 14, 21, 28 פברואר | 14, 21, 28 מרץ | 4 אפריל 

מספר המקומות בקורס מוגבל ל-10, על מנת לשמור על קבוצה אינטימית ולאפשר עבודה אישית ועמוקה.

עלויות

הרשמה סופר מוקדמת עד ה-31/11 2300 ש"ח (אפשרות לחלוקה עד 12 תשלומים)
הרשמה מוקדמת עד ה-14/1 2500 ש"ח (אפשרות לחלוקה עד 12 תשלומים)
הרשמה רגילה מה 14/1 2700 ש"ח (אפשרות לחלוקה עד 12 תשלומים)
(מתוך העלות של הקורס, בהרשמה משולמים דמי הרשמה של 450 ₪)

הסדנה מתאימה לכולם, אנשים וותיקים וחדשים כאחד. יש צורך בראיון אישי לפני ההרשמה.

אפשר לקבוע סשן התמקדות במחיר סמלי בשביל להתנסות בכלי המדהים הזה.

מדיניות ביטול:
במקרה של ביטול פחות מחודש ועד שבוע לפני המפגש הראשון יוחזר התשלום בניכוי דמי הרשמה בסך 450 ש"ח. במקרה של ביטול שבוע או פחות לפני המפגש הראשון: יוחזרו 50% מהעלות, או תינתן אפשרות להירשם לסדנה דומה במועד אחר (עד שנה לאחר ההרשמה). במקרה של ביטול לאחר המפגש הראשון לא יוחזר התשלום.

הסדנה תקרה במפגשים פרונטליים ב"סטודיו 147" ברחוב הציונות 147 חיפה.

לפרטים והרשמה: 0544-693-125 דישה | [email protected]

שאלות? רוצים להתייעץ איתנו? אפשר להשאיר פה פרטים ונחזור אליכם.